Muscat

Загальний опис

Мускат - це серце султанату Оману, що означає "місце падіння", оскільки скелі тут різко пробиваються до моря, перекриваючи місто з усіх боків природною стіною, роблячи його неприступною фортецею.
Мускат - столиця, де проживає 622 тисячі людей. На сьогодні Мускат - велике сучасне місто - адміністративний округ - одна з восьми провінцій Оману. Він поділений на 5 районів (вілай): Велика Матра, Баушер, Сіб, Амірат і Курейят
Це місто вважається одним з найкрасивіших на Аравійському півострові. В історичній частині міста немає готелів та великих торгових центрів, завдяки яким тут збереглася аура давнього східного міста.
Гавань Матра (головний район Маскату) є сьогодні головним портом столиці, названим на честь султана Кабуса (Міна Султан Кабус). Тут, на щастя, можна побачити яхту Його Величності Султана Кабуса "Фулк аль-Салаам".
Довга напівкругла набережна - одна з наймальовничіших набережних.
Rui - область, де розташовані торгові та ділові центри. Тут знаходиться вулиця Руй Хай, також відома як Сук Руй - головна торгова артерія Великого мускату, де притулено багато магазинів, магазинів, ресторанів та кафе, а також малі східні ринки.
Мускат - справжній рукотворний оазис. Життєдайну вологу отримують від кожного дощу, винесеного з землі, вивезеного з моря. Річок і озер в Омані практично немає, але є багато заводів для опріснення. Води мало, але зелені багато.
Головні визначні пам'ятки міста - фрагменти старої фортечної стіни (XVII століття), португальські форти Мірані та Джалалі (обидва XVI століття, доступ обмежений), форт Матра (Макара, XVI століття), форт Бейт ін. Фалай (1806 р.), Старі міські ворота Баб-Валята (XVI століття), палац Аль-Алам (1970 р.), Будівля Міністерства релігійної власності, Меджліс аль-Шура в Сібі та знаменитий "сфінкс Омані" - рок "Кам'яне обличчя" (Старий) в районі Руї. Мечеті розкидані по всьому місту, серед яких колосальна мечеть Султана Кабуса (2001 р.) Виділяється в регіоні Губра (загальна площа комплексу становить понад 46 тис. Квадратних метрів плюс бібліотека та Ісламський інститут). Але що особливо дивно - в цій ісламській країні ретельно зберігаються релігійні споруди інших релігій - лише в Маскаті можна побачити колишню португальську церкву Бейт-аль-Гаріс, католицьку церкву Петра і Павла, оманську протестантську церкву в ін. -Бурж-стріт, а також індуїстські та буддійські храми.
Поблизу міста варто відвідати форт Бейт-аль-Макхам (17 століття), руїни фортів Фатех і Сур-Джал в Баушері, гарячі джерела в Галі, Морський науковий центр, акваріум, яхту клуб і морський клуб в затоці Рода, громадський пляж і центр дайвінгу в Бандар-Джіссі, замок і залишки форту в аль-Ході, резиденція султана Бейт-аль-Барака і мечеть Зульфа в Сібі, сюр. Фортеця Маджид та величезний парк Насім у Румей, а також форт у Курейят та багато іншого.

Muscat на карті

+ 33°C