Загальний опис

Гранада - місто і муніципалітет в Іспанії, столиця провінції Гранада в складі автономного співтовариства Андалусія. Муніципалітет знаходиться у складі району (комарки) Вега-де-Гранада. Займає площу 88,02 км². Населення Гранади складає 234 325 чоловік.

Гранада вважається одним з найкрасивіших міст світу. Історія міста та його околиць, різні стилі його пам'яток, різноманітні традиції і прекрасний характер жителів робить Гранаду містом мрії для туристів. Серед багатьох її культурних багатств виділяються прекрасні палаци Альгамбра і Генераліфе, арабська квартал Альбасін, королівський собор і капела, де поховані останки королеви Ізабелли і короля Фернандо Арагонського, Парк Наук і, нарешті, все ті міські вулички, гуляючи по яким можна познайомитися з історією Гранади .

Гранада розташована в горах Сьєрра Невади, де завжди багато сонячних днів і ідеальний клімат для заняття лижним спортом. У Гранаді є унікальна можливість кататися на лижах на добре освітлених трасах навіть вночі.

Гранада знаменита своєю чудовою гастрономією та казковими тапас (різноманітні легкі закуски). У деяких місцях тапас настільки рясні, що можуть повністю замінити сніданок або вечерю. Найхарактерніші продукти - це хамон, гаспаччо і тортилья аль Сакромонте (місцевий варіант іспанського омлету). На Пасео де лос Трістес (Paseos de los Tristes) розташовано багато барів, що пропонують тапас, і це те місце, де можна почати довгу Гранадського ніч.

У Гранаді відбувається багато культурних подій, в тому числі фестивалі музики і танцю, танго, джаз, кінематограф, театр і, звичайно, грандіозні спектаклі фламенко в печерах Сакромонте. Є в Гранаді і чудові майстерні музичних інструментів - гітар, кастаньєт і т.д.

Іменем своїм - Гранада, місто зобов'язане євреям, які населяли квартал під назвою Гранатха Аль-Ахуд, і які відкрили ворота міста, коли на початку восьмого століття на півострів прийшли араби і бербери.

Арабське панування в Гранаді залишило свій слід. Перш за все, це арабський квартал Альбасін зі своїм старовинним, особливим повітрям. Білі будинки і вузькі вулички створюють дивовижну атмосферу спокою і усамітнення. Арабська спадщина в місті - це і безліч чайних, оброблених в стилі сучасної мусульманської Гранади, де подають чай, східні солодощі та настоянки. Неможливо уявити Гранаду без Альгамбри, перлини Андалусії, це не тільки найважливіший, але і краще за всіх зберігся арабська замок тієї епохи. Потрібно багато часу для споглядання всієї краси його архітектури. Сади Генераліфе, прекрасні сади, що оточують Альгамбру, були побудовані в 14 столітті і до сих пір зберегли свою оригінальну форму. Вони надихнули на творчість багатьох музикантів і письменників, серед них і Вашингтон Ірвінг (Історії Альгамбри).

Гранада улюблене місто Федеріко Гарсія Лорки; цикл віршів "Циганські романсеро" і драми "Іерма" і "Криваве весілля" тісними узами пов'язані з його рідної Андалусією. Гарсія Лорка був убитий близько Гранади франкістами.

П'ята частина населення міста - студенти. У Гранаді є великий університет, в якому серед інших предметів вивчають російську мову.

Якщо думаєте відвідати не тільки Гранаду, а й Кордобу, то відвідайте спочатку Кордобу. У хронологічній послідовності історії Андалузького Халіфату.

У Гранаді ви знайдете весь спектр вражень, смаків, ароматів, і, як говорив Федеріко Гарсія Лорка, «Хто не бачив Гранаду - той нічого не бачив».

Granada на карті

+ 21°C